akademİk danışmanlıklar

      Fakültemizde yeni kayıtlanan tüm öğrenciler için öğretim üyelerinden biri danışman olarak tanımlanır. Öğrencilerin kayıt ve ders seçme aşamaları, öğretim elemanlarımızca yakından takip edilmektedir.

      Danışman öğretim üyenizi UBS sistemi üzerinden görebilir ve mesaj ile danışmanınıza ulaşabilirsiniz. Ders ekle-çıkar haftasında yapılan tüm işlemler Bölüm Başkanlıklarımız tarafından kontrol edilmektedir.

     Gerekli durumlarda e-posta ve öğretim üyeleri tarafından belirlenen danışmanlık saatlerinde danışman hocalarınıza ulaşabilirsiniz..

     Öğretim üyeleri aynı sınıftaki tüm öğrencilerin danışmanı olarak belirlenir. Bu öğrenciler mezun oluncaya kadar aynı danışman öğretim üyesi tarafından takip edilir.

       Bu süreçte bir sorunla karşılaşılması durumunda, danışman öğretim üyelerimiz öğrenci işleri veya öğrenci ile direk iletişime geçerek problemi çözmek için çaba harcamaktadırlar.

      Fakültemizde ayrıca özel yaklaşım gerektiren öğrencilerimiz için (engelli, uluslararası  öğrenciler vb.) oryantasyon programları, laboratuvar altyapı düzenlemeleri, yalnız sınava alınmaları, engelli lavabo ve asansörleri gibi uygulamalar konusunda hassasiyet ile çalışılmaktadır.

      Danışmanlık sistemi ile ilgili tüm duyurulara Bölümünüz internet sayfasından ulaşabilirsiniz.


  • MÜDEK
  • Eurace
  • Erasmus
Celal Bayar Üniversitesi © 2014 | Güvenlik ve Gizlilik